Do tej pory nie chcieliśmy zapeszać ale teraz przyszedł czas, aby podzielić się z Wami naszym nowym projektem! Pierwsza kinowa - pełnometrażowa - produkcja Propeller już po zdjęciach!

Najnowszy film Marcina Krzyształowicza ("Obława", "Pani z Przedszkola") pod roboczym tytułem "PAN T." już w zaawansowanej postprodukcji, która ma przywrócić do życia ducha powojennej Warszawy lat 50-tych XX wieku. Będzie to historia o wolności w zniewolonych czasach - z dużą porcją czarnego humoru, namiętności i szczerych wzruszeń! Mocna obsada aktorska z Paweł Wilczak w roli głównej! 

Już teraz też podziękowania dla całej, fantastycznej ekipy za efekty pracy na planie! Tyle na wstępie, plus kilka fotosów z planu.

W związku z pojawiającymi się zapytaniami oraz doniesieniami medialnymi dotyczącymi naszej nowej produkcji oświadczamy, że:
1. Film odnosi się do fikcyjnych historii artystów i ludzi żyjących w PRL w latach 50, ukazując przy tym zmagania tych osób z ówczesną władzą.
2. Film zaś, nie dotyczy Leopolda Tyrmanda, ani nie wykorzystuje twórczości Leopolda Tyrmanda, w szczególności nie odnosi się do książki „Dziennik 1954”.
3. Scenariusz Filmu odbiega od nagrodzonego w 2007 roku tekstu „Tyrmand, 1954”. Obecny scenariusz Filmu ulegał wielokrotnym zmianom w celu oddania w pełni zamiarów twórców, tj. opowiedzenia historii, o której mowa w pkt. 1 naszego oświadczenia. 

W powyższym kontekście zaprzeczamy wyraźnie fałszywej tezie, że Film odnosi się do osoby Leopolda Tyrmanda. Taka informacja, jak i inne sugestie zawarte w materiałach medialnych, wprowadzają w błąd opinię publiczną i budują błędne skojarzenia w zakresie Filmu i intencji osób, które pracują nad tym projektem.